RL73N1HR82FTD
Mfr.Part #
RL73N1HR82FTD
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Description
RES 0.82 OHM 1% 1/20W 0201
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Current Sense
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Resistance :
820 mOhms
Supplier Device Package :
0201
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
RL73N1HR82FTD
Manufacturer related products
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 4POS BLK
    CONN HOUSING SOCKET CPC 5POS BLK
    CONN PLUG HOUSING CPC 4POS BLACK