RP73PF1E1K65BTD
Mfr.Part #
RP73PF1E1K65BTD
Description
RES 1.65K OHM 0.1% 1/10W 0402
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
1.65 kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RP73PF1E1K65BTD
Manufacturer related products
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 4POS BLK
    CONN HOUSING SOCKET CPC 5POS BLK
    CONN PLUG HOUSING CPC 4POS BLACK