RN73C2A287KBTDF
Mfr.Part #
RN73C2A287KBTDF
Description
RES SMD 287K OHM 0.1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
287 kOhms
Supplier Device Package :
0805
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RN73C2A287KBTDF
Manufacturer related products
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 4POS BLK
    CONN HOUSING SOCKET CPC 5POS BLK
    CONN PLUG HOUSING CPC 4POS BLACK