FCSL90R002GER
Mfr.Part #
FCSL90R002GER
Description
RES 0.002 OHM 4W 3518 WIDE
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
4W
Resistance :
2 mOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%