RMCF0805FT887R
Mfr.Part #
RMCF0805FT887R
Description
RES 887 OHM 1% 1/8W 0805
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
887 Ohms
Supplier Device Package :
0805
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%