ERJ-P14F8873U
Mfr.Part #
ERJ-P14F8873U
Description
RES SMD 887K OHM 1% 1/2W 1210
Features :
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Active
Resistance :
887 kOhms
Supplier Device Package :
1210
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%