35504M3FT
Mfr.Part #
35504M3FT
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Description
RES 3550 4M3 1%
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Nonstandard
Power (Watts) :
5W
Resistance :
4.3 MOhms
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
35504M3FT
Manufacturer related products
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 4POS BLK
    CONN HOUSING SOCKET CPC 5POS BLK
    CONN PLUG HOUSING CPC 4POS BLACK
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
3550 Keystone Electronics Corp. 19,093 FUSE CLIP BLADE 500V 30A PCB
3550 Adafruit 99 RIGHT ANGLE (L BEND) HDMI PLUG A
3550 ebm-papst Inc. 35,000 FAN AXIAL 92X38MM 230VAC WIRE
3550 Pololu Corporation 62 ROBOT ARM KIT FOR ROMI
3550 Inspired LED 35,000 D/F FILM CLEAR 7/16 X 36Y, KILLE
3550 Triplett 500 SONICHEK PRO SOUND LEVEL METER
3550 3M 35,000 3M ETHYLENE OXIDE MONITOR 35
3550 MC005 Alpha Wire 3 CBL RIBN 10COND 0.039 MULT 100'
3550+ 3M 35,000 ETHYLENE OXIDE MONITOR
3550-04-0101-99 CnC Tech 3,718 CONN DIP 4 POS PLG IDC PCB
3550-06-0101-99 CnC Tech 2,855 CONN DIP 6 POS PLG IDC PCB
3550-08-0101-99 CnC Tech 2,280 CONN DIP 8 POS PLG IDC PCB
3550-10-0101-99 CnC Tech 1,920 CONN DIP 10 POS PLG IDC PCB
3550-12-0101-99 CnC Tech 1,678 CONN DIP 12 POS PLG IDC PCB
3550-14-0101-99 CnC Tech 1,440 CONN DIP 14 POS PLG IDC PCB