CR0402-16W-5230FT
- Mfr.Part #
- CR0402-16W-5230FT
- Description
- RES 523 OHM 1% 1/16W 0402
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Power (Watts) :
- 0.063W, 1/16W
- Resistance :
- 523 Ohms
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%