MCT06030C3838FP500
Mfr.Part #
MCT06030C3838FP500
Description
RES 3.83 OHM 1% 1/8W 0603
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
3.83 Ohms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%