MCS0402MD6193BE000
Mfr.Part #
MCS0402MD6193BE000
Manufacturer
Vishay / Dale
Description
MCS 0402-25 0.1% AT E0 619K
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
619 kOhms
Supplier Device Package :
0402
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%