CPF0201B174RE1
Mfr.Part #
CPF0201B174RE1
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Description
CPF 0201 174R 0.1% 25PPM 1K RL
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Power (Watts) :
0.03W, 1/32W
Resistance :
174 Ohms
Supplier Device Package :
0201
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
CPF0201B174RE1
Manufacturer related products
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 4POS BLK
    CONN HOUSING SOCKET CPC 5POS BLK
    CONN PLUG HOUSING CPC 4POS BLACK