ERJ-1GEF23R7C
Mfr.Part #
ERJ-1GEF23R7C
Manufacturer
Panasonic
Description
RES SMD 23.7 OHM 1% 1/20W 0201
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Resistance :
23.7 Ohms
Supplier Device Package :
0201
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%