RK73H2BTTD6983F
Mfr.Part #
RK73H2BTTD6983F
Description
RES 698K OHM 1% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
698 kOhms
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%