CRCW0201174RFNED
Mfr.Part #
CRCW0201174RFNED
Manufacturer
Vishay / Dale
Description
RES SMD 174 OHM 1% 1/20W 0201
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Resistance :
174 Ohms
Supplier Device Package :
0201
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%