RMCF0402FT1R33
Mfr.Part #
RMCF0402FT1R33
Description
RES 1.33 OHM 1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
1.33 Ohms
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%