ERJ-PB6D6983V
Mfr.Part #
ERJ-PB6D6983V
Description
RES SMD 698K OHM 0.5% 1/4W 0805
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
698 kOhms
Supplier Device Package :
0805
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%