SM2615JT82L0
Mfr.Part #
SM2615JT82L0
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Description
RES 0.082 OHM 5% 1W 2615
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 275°C
Package / Case :
2615 J-Lead
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Resistance :
82 mOhms
Supplier Device Package :
2615
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±5%