HVCB0805FDC2M21
Mfr.Part #
HVCB0805FDC2M21
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Description
RES 2.21M OHM 1% 1/5W 0805
Stock
286
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Features :
High Voltage, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Resistance :
2.21 MOhms
Supplier Device Package :
0805
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%