RM12F15R8CT
Mfr.Part #
RM12F15R8CT
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Description
RES SMD 15.8 OHM 1% 1/4W 1206
Manufacturer :
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
15.8 Ohms
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%