RT0603FRE072R21L
Mfr.Part #
RT0603FRE072R21L
Description
RES SMD 2.21 OHM 1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
2.21 Ohms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%