610SJR00200E
Mfr.Part #
610SJR00200E
Manufacturer
Ohmite
Description
RES 0.002 OHM 5% 1W C BEND
Stock
60
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Metal Element
Failure Rate :
Features :
Current Sense, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 155°C
Package / Case :
Strip, C Bend
Power (Watts) :
1W
Resistance :
2 mOhms
Supplier Device Package :
SMD
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
610SJR00200E
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
610SJR00200 Ohmite 35,000 RES 0.002 OHM 5% 1W C BEND