MCR18ERTF2104
Mfr.Part #
MCR18ERTF2104
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Description
RES SMD 2.1M OHM 1% 1/4W 1206
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
Resistance :
2.1 MOhms
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%