CRCW08055R90FKEA
Mfr.Part #
CRCW08055R90FKEA
Description
RES SMD 5.9 OHM 1% 1/8W 0805
Stock
963
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
5.9 Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%