RK73H2BTTD1R33F
Mfr.Part #
RK73H2BTTD1R33F
Description
RES 1.33 OHM 1% 1/4W 1206
Stock
700
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
1.33 Ohms
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%