HVC1206Z2505JET
Mfr.Part #
HVC1206Z2505JET
Manufacturer
Ohmite
Description
RES SMD 25M OHM 5% 1/4W 1206
Stock
221
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
High Voltage
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
25 MOhms
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±5%