MCA1206MD5004BP100
Mfr.Part #
MCA1206MD5004BP100
Manufacturer
Vishay
Description
MCA 1206-25 0.1% AT P1 5M0
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.4W, 2/5W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
5 MOhms
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%