RC0100FR-07800RL
Mfr.Part #
RC0100FR-07800RL
Manufacturer
YAGEO
Description
RES 800 OHM 1% 1/32W 01005
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
01005 (0402 Metric)
Power (Watts) :
0.03W, 1/32W
Resistance :
800 Ohms
Supplier Device Package :
01005
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%