PTN0603Y8002BST1
Mfr.Part #
PTN0603Y8002BST1
Manufacturer
Vishay
Description
PTN0603 10PPM 80K 0.1% S T1 E1
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.15W
Resistance :
80 kOhms
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%