RN73C1J5R9BTD
Mfr.Part #
RN73C1J5R9BTD
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Description
RES SMD 5.9 OHM 0.1% 1/16W 0603
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
5.9 Ohms
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RN73C1J5R9BTD
Manufacturer related products
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 4POS BLK
    CONN HOUSING SOCKET CPC 5POS BLK
    CONN PLUG HOUSING CPC 4POS BLACK