MC102822505JE
Mfr.Part #
MC102822505JE
Manufacturer
Ohmite
Description
RES SMD 25M OHM 5% 1.5W 5025
Stock
20
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
High Voltage, Non-Inductive
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 180°C
Package / Case :
Nonstandard
Power (Watts) :
1.5W
Resistance :
25 MOhms
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±5%