TDH35PR360JE
Mfr.Part #
TDH35PR360JE
Manufacturer
Ohmite
Description
RES 0.36 OHM 5% 35W D2PAK
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Power (Watts) :
35W
Resistance :
360 mOhms
Supplier Device Package :
D2PAK
Temperature Coefficient :
±700ppm/°C
Tolerance :
±5%