WR06W2104FTL
Mfr.Part #
WR06W2104FTL
Manufacturer
Walsin Technology
Description
RES 2.10M OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
2.1 MOhms
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%