RNCP0402FTD20R0
Mfr.Part #
RNCP0402FTD20R0
Description
RES 20 OHM 1% 1/10W 0402
Features :
Anti-Sulfur
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
20 Ohms
Supplier Device Package :
0402
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%