RC0603F7684CS
Mfr.Part #
RC0603F7684CS
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Description
RES 7.68M OHM 1% 1/20W 0201
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Resistance :
7.68 MOhms
Supplier Device Package :
0201
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±1%