WR12W3744FTL
Mfr.Part #
WR12W3744FTL
Manufacturer
Walsin Technology
Description
RES 3.74M OHM 1% 1/4W 1206
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
3.74 MOhms
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%