RT0402DRE072K52L
Mfr.Part #
RT0402DRE072K52L
Description
RES SMD 2.52KOHM 0.5% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
2.52 kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%