RN73R2ATTD5421D25
Mfr.Part #
RN73R2ATTD5421D25
Description
RES 5.42K OHM 0.5% 1/8W 0805
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
5.42 kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%