RN73R2ATTD5301D25
Mfr.Part #
RN73R2ATTD5301D25
Description
RES 5.3K OHM 0.5% 1/8W 0805
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
5.3 kOhms
Supplier Device Package :
0805
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%