RN731JTTD3280D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3280D25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Description
RES 328 OHM 0.5% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Resistance :
328 Ohms
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%