RN731JTTD3700D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3700D25
Description
RES 370 OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
370 Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%