RN73R1ETTP1491F50
Mfr.Part #
RN73R1ETTP1491F50
Description
RES 1.49K OHM 1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
1.49 kOhms
Supplier Device Package :
0402
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%