MCT06030D9602BP500
Mfr.Part #
MCT06030D9602BP500
Description
RES SMD 96K OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
96 kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%