SR732ATTDR649F
Mfr.Part #
SR732ATTDR649F
Description
RES 649M OHM 1% 1/3W 0805
Features :
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.333W, 1/3W
Resistance :
649 mOhms
Supplier Device Package :
0805
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%