CSR1210FTR960
Mfr.Part #
CSR1210FTR960
Description
RES 0.96 OHM 1% 1/2W 1210
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1210 (3125 Metric)
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
960 mOhms
Supplier Device Package :
1210
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%