CSRN2010FTR249
Mfr.Part #
CSRN2010FTR249
Description
RES 0.249 OHM 1% 1W 2010
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
249 mOhms
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±1%