RLC50-R348FTE
Mfr.Part #
RLC50-R348FTE
Manufacturer
Kamaya
Description
RES 0.348 OHM 3/4W 1% 2010
Manufacturer :
Kamaya
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Resistance :
348 mOhms
Supplier Device Package :
2010
Temperature Coefficient :
0/ +200ppm/°C
Tolerance :
±1%