CSR2010FTR294
Mfr.Part #
CSR2010FTR294
Description
RES 0.294 OHM 1% 1W 2010
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Power (Watts) :
1W
Resistance :
294 mOhms
Supplier Device Package :
2010
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%