SR732ATTDR158D
Mfr.Part #
SR732ATTDR158D
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.333W, 1/3W
Resistance :
158 mOhms
Supplier Device Package :
0805
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%