SR732ETTDR158F
Mfr.Part #
SR732ETTDR158F
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
158 mOhms
Supplier Device Package :
1210
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%