SR73W2HTTER294F
Mfr.Part #
SR73W2HTTER294F
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Description
CURRENT SENSE RESISTOR
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
294 mOhms
Supplier Device Package :
2010
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%